Poszukiwane odważne osoby z Polski!

Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą u renomowanego i pewnego pracodawcy oraz poznać różnorodną i ekscytującą służbę ratunkową w Niemczech?

Niemiecki Czerwony Krzyż poszukuje od zaraz w miejscowościach: Darmstadt, Frankfurt nad Menem, Wiesbaden oraz w okręgach Rheingau-Taunus i Main-Taunus wykształconych

pracowników służb ratunkowych (m/k)
na pełny etat i na część etatu

Twoje zadania:

  • Pomoc medyczna w nagłych przypadkach i odpowiedzialność za transport pacjentów do szpitala
  • Przeprowadzanie natychmiastowych działań ratujących życie i opieka nad osobami w każdym wieku w drodze do szpitala

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na czas nieokreślony po indywidualnej, profesjonalnej i zorganizowanej fazie kształcenia i doskonalenia zawodowego
  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzeń od 1.200,- EUR miesięcznie w fazie kształcenia i doskonalenia zawodowego, po tym czasie wyszkolony ratownik medyczny otrzymuje od 2850,- EUR miesięcznie
  • 29 dni urlopu i pewny grafik pracy, dzięki któremu możliwe będzie regularne podróżowanie do Polski
  • W razie potrzeby istnieje możliwość wynajmu tańszych pokoi oraz oferowana jest pomoc w znalezieniu mieszkania
  • Doskonalenie zawodowe odbywa się we własnej szkole ratownictwa ze stałym opiekunem i dostosowaną do potrzeb koncepcją wdrożenia do niemieckiej służby ratunkowej
  • Nauka języka we własnej szkole językowej z polskojęzycznymi lektorami (m/k)
  • Finansowanie prawa jazdy klasy C1, jeżeli takie prawo jazdy nie jest jeszcze dostępne
  • Nowoczesne środowisko pracy
  • Zespół zarządzający, który dba o Twoje życzenia i sugestie
  • Przyjaźni i otwarci współpracownicy, którzy z niecierpliwością czekają na Ciebie i pracę z Tobą

Czego oczekujemy:

  • Ukończone studia z zakresu ratownictwa medycznego w Polsce (licencjat kierunek ratownictwo medyczne)
  • Doświadczenie zawodowe mile widziane, jednak nie jest to wymóg konieczny - serdecznie zapraszamy również absolwentów
  • Podstawy języka niemieckiego lub zainteresowanie rozwojem umiejętności językowych
  • Odwaga i ciekawość pracy w bardzo dynamicznym obszarze ratownictwa medycznego w Niemczech
  • Prawo jazdy kat. B

Czy wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? Czekamy więc na Twoje zgłoszenie on-line za pośrednictwem naszego portalu pracy.

Deutsches Rotes Kreuz
Bezirksverband Frankfurt am Main e. V.
Personalabteilung
Seilerstraße 23
60313 Frankfurt a.M.

W przypadku pytań, odpowiedzi chętnie udzieli Pani Mirka Hofferberth, wystarczy zadzwonić pod numer: 0048 69/719191-18.

Uwaga, aplikacje papierowe, w tym teczki, nie będą zwracane.